Uçakla Butik Gurme Turu (Gaziantep-Antakya-Adana)

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
ERKEN AL! KÂRLI ÇIK!

ANTEP’DEN ADANA’YA GURME YOLCULUĞU

Güneydoğu ‘nun lezzet kokulu sokakları,
şehirleri ve kültürü bir araya geldi.

GAZİANTEP-HALFETİ-ANTAKYA-SAMANDAĞ-ADANA

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE GAZİANTEP GİDİŞ, ADANA DÖNÜŞ

TUR HAREKET TARİHİ 2 GECE 3 GÜN
1.Tur: 25-27 Şubat, 2.Tur: 25-27 Mart
 

Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık

Tur Programı

1. Gün

İzmir, Gaziantep, Halfeti

(SunExpress Hava Yolları uçuş saatinden 1.5 – 2 Saat önce alanda olmayı önermektedir. Bu süreler harici havalimanında olan yolcularımız için check-in garantisi verilmemektedir. Tüm sorumluluk müşteriye aittir.)

Sabah İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve TC kimliklerimiz ile birlikte SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9128 sefer sayılı Saat: 06:20 uçuşu ile GAZİANTEP ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirler. Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin, geçmişten günümüze olan hikâyesini; BİRECİK BARAJI ’nda yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altında kalan evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte bir zamanların Halfeti'sini hayal ediyoruz. Öykünün sonunda “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün yetiştiği topraklardan tekrar Gaziantep’e dönerek GAZİANTEP KALESİ ’ne gidiyor ve halkın düşman işgaline direnişinin öyküsünün anlatıldığı KAHRAMANLIK PANORAMA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından sıra kendimizi ödüllendirmeye geldi diyor ve “Acaba ne yemesek ??? ” diye düşünerek ünlü lezzetlerinin tatlarına bakmaya başlıyoruz. Kebabıyla, katmeriyle, baklavasıyla ünlü kentimizde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Antep’in hamam kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız HAMAM MÜZESİ ’ni ve Türkiye’de kurulan ilk mutfak müzesi olma özelliğini taşıyan EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ ’ni geziyoruz. Son durağımız sular altında kalan ZEUGMA ANTİK KENTİ ’nin muhteşem mozaiklerine de ev sahipliği yapan ve aynı zamanda dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ oluyor. Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ ’ne gidiyor ve keyif yapıyoruz. Ardından BAKIRCILAR ÇARŞISIZİNCİRLİ BEDESTEN, ALMACI PAZARI ’nı da gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Otelimizin konumu itibariyle her yere yürüyüş mesafesinde olduğumuz için akşam yemeğimizi otele bağlı kalmadan serbest olarak alıyoruz. Bu konuda rehberimiz sizleri yönlendirici olacaktır. Akşam yemeğimizi dilediğiniz gibi alabilirsiniz. GAZİANTEP ‘e has sofralar, zengin menüler, kebap ve katmerin çeşitlerine doyacaksınız. Geceleme GAZİANTEP ‘deki otelimizde.

2. Gün

Gaziantep, Antakya, Samandağ, Titus Tüneli, Antakya, Harbiye

Sabah kahvaltı öncesi dileyen yolcularımız; otelimizin bulunduğu konumun avantajını kullanarak yürüyerek çorbacıya gidebilirler. Sabahın çok erken saatlerinde tükenen, dillere destan BEYRAN ÇORBASI ’nı yerinde tadabilir ve sonrasında otele dönerek kahvaltı yapabilirler. Bu enerji dolu kahvaltının ardından da otelimizden ayrılarak, Ardından GAZİANTEP ’e güzel anılarla veda ederek tersine akıyormuş gibi göründüğü için de ASİ ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş ANTAKYA ’ya gidiyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St. PIERRE KİLİSESİ ’ne gidiyor ve panoramik olarak da Antakya’yı görüntüleme fırsatı yakalıyoruz. Sonrasında dünyaca ünlü ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyor, ziyaret ediyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Öğle yemeğinde (ekstra) muhteşem Akdeniz ve ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin, künefesinin tadına bakma fırsatı bulduğumuz mola sonra yönümüzü SAMANDAĞ ‘a çeviriyoruz. Samandağı sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan VAKIFLI KÖYÜ ‘nü ve ERMENİ KİLİSESİ ‘ni ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan SELEUCİA PİERİA ANTİK KENTİ ’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki TİTUS-VESPASİANUS TÜNELİ ‘ni ve BEŞİKLİ MAĞARA ’yı geziyoruz. Ardından, Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan HARBİYE ’ye hareket ediyoruz. HATAY ’ın güzel beldesi ŞELALERİYLE ile ünlü HARBİYE ’ye doğru yol alıyoruz. Gezilerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama HATAY / HARBİYE ‘deki otelimizde.

3. Gün

Harbiye, Antakya, İskenderun, Adana, Kapsamlı Adana Turu, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, bir başka lezzet noktamız olan ADANA ‘ya doğru yol alıyoruz. Sabah kahvelerimizi ise şirin beldemiz İSKENDERUN ‘da alıyoruz. İskenderun molası sonrasında ADANA ‘ya ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Denizi olmayan kent merkezinin; mavi-yeşil rengiyle hayat ve can verdiği Seyhan Nehri’nin üzerine kurulu SEYHAN BARAJ GÖLÜ ’ne giderek, serbest zaman alıyoruz. Sonrasında panoramik olarak; 1912 yılında inşaatı bitirilen Adana Tren Garı’nı, New York’taki Central Park’ı andıran görünümüyle Atatürk Parkı’nı görerek, KÜÇÜK SAAT ’e gidiyor ve yürüyüşe başlıyoruz. St.Jacques adına yapılan küçük bir Ermeni Kilisesi’nin üzerine, Ramazanoğulları tarafından yapılan YAĞ CAMİ ’ni gördükten sonra 32 metre yüksekliği ile Adanalıları selamlayan BÜYÜK SAAT’i bizler de selamlıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman ve IV.Murad  ’ın konakladığı, 14.yy dan kalan dünyanın sayılı yapılarından olan RAMAZANOĞLU KONAĞI ’nı görerek ULU CAMİ ’ne gidiyoruz. Ardından Ülkemizin önemli lezzet duraklarından kentimizde öğle yemeğine gidiyoruz. İsmiyle özdeş ADANA KEBAP ’a ŞALGAM ’ın da eşlik ettiği nefis bir öğle yemeği molası (ekstra) verdikten sonra Yeşilçam’a emek veren çok sayıda Adanalının da aralarında bulunduğu, Türk Sinema tarihini sergileyen ADANA SİNEMA MÜZESİ sonrası Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük ibadet mekanına sahip camilerinden olan SABANCI MERKEZ CAMİ ’ni ziyaret ediyoruz. İhtişamı karşısında bizleri büyüleyecek farklı bir atmosfere götürecek bu olağanüstü yapının ardından yine görkemine hayran kalacağımız başka bir yapı olan Adana’nın simgelerinden TAŞKÖPRÜ ’ye gidiyoruz. MERKEZ PARK ’ta son fotoğraf karelerimizi de aldıktan sonra yeni yapılmış olan ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ ‘ni gezme fırsatı elde ediyoruz. Akşam uçağımız geç saatlerde olduğu için ADANA Çarşısında serbest zaman alıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatlere kadar ADANA ‘ya has mutfaklarda son kez yemeğimizi alma şansı elde ediyoruz. Lezzetine doyamayacağımız onlarca menüsü ile Adana mutfağı ‘da Antep ve Antakya mutfağı kadar kendisini bize hayran bırakacak. Rehberin belirlediği saatte buluşuyor ve alana transfer oluyoruz. Bagaj ve check in işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9307 Sefer sayılı 22.15 Uçağı ile İZMİR ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka seyahatimizde tekrar yeni kültür tanımak ve yeni sofralarda yeni lezzetler tatmak üzere vedalaşıyoruz. Görüşmek dileği ile…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (06:20)

Tur Hareket Tarihleri:
25 Şubat • 25 Mart

Turlarda, AŞI ve PCR Testi Uygulaması Hakkında

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

2 doz aşısı olan misafirlerimizin aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 2.aşının üzerinden 14 gün geçmemiş misafirlerimiz için Pcr testi gerekmektedir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır. Bu gerekçe Uçakla katıldığınız turlarda dönüşte de PCR testi gerektirmektedir.

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
25.02.2022Erken Rezervasyon Fırsatı1.999,00 TL
1.799,00 TL
2.699,00 TL
2.199,00 TL
1.999,00 TL
1.799,00 TL
0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 1.699,00 TL
Taksitler »
 Erken Rezervasyon Sonrası1.999,00 TL
1.899,00 TL
2.699,00 TL
2.299,00 TL
1.999,00 TL
1.899,00 TL
0 - 6 Yaş 1.399,00 TL
7 - 12 Yaş 1.799,00 TL
Taksitler »
25.03.2022Erken Rezervasyon Fırsatı1.999,00 TL
1.799,00 TL
2.699,00 TL
2.199,00 TL
1.999,00 TL
1.799,00 TL
0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 1.699,00 TL
Taksitler »
 Erken Rezervasyon Sonrası1.999,00 TL
1.899,00 TL
2.699,00 TL
2.299,00 TL
1.999,00 TL
1.899,00 TL
0 - 6 Yaş 1.399,00 TL
7 - 12 Yaş 1.799,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Uçakla Butik Gurme Turu (Gaziantep-Antakya-Adana) Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 • 1.Gece Gaziantep – Şirehan Butik Hotel v.b. -> http://www.gaziantepsirehanhotel.com.tr
 • 2.Gece Antakya / Harbiye v.b. – 3*Özcihan Hotel v.b. -> http://www.ozcihan.com
 • Önemli Not: Acenta tüm şartları sağlamış olmasına rağmen turun hareket tarihine kadar otellerde aynı standartı korumak kaydı ile değişiklik olabilir. Turun hareket tarihinden 1 gün önce otelleri acentamızdan teyit edebilirsiniz.
   

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Odaya konulan 3. Ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 17/27/31/46 kişilik turizm belgeli araçlardır.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.